• Dzień sportu

• Dnia 20 czerwca 2022 r. uczniowie klas 1-8 wzięli udział w organizowanym przez Stowarzyszenie RESCUE TEAM BOCHNIA  Dniu Sportu na wesoło oraz prelekcjach "Bezpieczne Wakacje".

Rywalizacja odbyła się w konkurencjach klasowych: "wyścig rzędów" i "przeciąganie liny" oraz indywidualnych, gdzie uczniowie mieli okazje wykazac sie swoja siła,  sprawnoscią jak i wytrzymaloscia.

Mirosław Rydz

• Wycieczka na Trzy Korony

• Dnia 6 czerwca 2022 r. uczniowie z klas 4-8 udali się na wycieczkę w Pieniny. Naszym głównym celem było zdobycie szczytu Trzech Koron. Po długiej i krętej drodze dotarliśmy do Krościenka skąd rozpoczęliśmy przygodę. Po 2 i pół godziny wspinaczki dotarliśmy na taras widokowy skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę.

Ewelina Szmist-Stokłosa

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, podczas którego każdy dorosły stara się i dąży do tego, aby sprawić jak najwięcej radości, uśmiechu i zabawy najmłodszym. Nam również zależało nam na tym, aby zapewnić naszym przedszkolakom, jak najwięcej atrakcji.

Już jako tradycja wpisuje się w ten dzień wspólne wyjście całym przedszkolem na lodydo restauracji przy Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach. Dzieci czekały na tę chwilę od dawna, niejednokrotnie wspominając o tym podczas spacerów. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęciei pyszne lody!

W dalszej części dnia Misie oddały się tańcom, zabawom z chustą animacyjną,a po obiedzie ich sala zamieniła się w kino, w którym serwowany był popcorn. Tygryski były pochłonięte przez zabawy integracyjne, podczas których bardzo mocno rozwijały się ich umiejętności działania w grupie, kreatywność, a przede wszystkim był to czas wspólnego śmiechu. Smerfy zamieniły swoją salę na pracownię artystyczną i malowały na strechu, następnie świętowały bawiąc się wspólnie na placu zabaw.

Mamy nadzieję, że ten dzień będzie długo i pozytywnie wspominany przez dzieci. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Kinga Guguła

• Wycieczka na Zamek w Wiśniczu

• W maju uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wiśnicza. Celem wyjazdu było poznanie historycznych zakątków naszej okolicy oraz udział w warsztatach alchemicznych. Zwiedzanie zamku umożliwiło uczniom poznanie jego historii, sposobu życia przodków. Podczas warsztatów alchemicznych pod czujnym okiem alchemika uczniowie przyrządzali różne mikstury, w tym perfumy, które mogli zabrać do domu. Ciekawą atrakcją okazał się również bastion VR, podczas którego uczestnicy wycieczki odbyli podróż w czasie.
            Wirtualna rzeczywistość łączy ekscytującą zabawę z informacją o przeszłości. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus to swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jego wnętrza i życie mieszkańców.
            To był bardzo miły dzień, pełen wrażeń i radosnych chwil.

Katarzyna Mazur