• Festiwal Zawodów

• 26 stycznia klasa 8 wybrała się na Festiwal Zawodów do Zespołu Szkół nr 2 w Bochni.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród ośmioklasistów z całej okolicy o czym świadczyły tłumy uczniów na szkolnych korytarzach.  Na miejscu uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkoły, szerokim wachlarzem zawodów ale przede wszystkim poznać różnice między kształceniem technicznym a branżowym. To był nasz pierwszy wyjazd, ale pewnie nie ostatni. Wszystko po to, by ułatwić naszym uczniom wybór szkoły ponadpodstawowej oraz ścieżki, którą niebawem będą musieli obrać.

Karolina Kiełpińska

• Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania właśnie ruszyły!

• "Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie” to już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od 4 do 26 lutego 2023 roku.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie się zarejestruje na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa Sztuką" - monochromatyzm

• Przedszkolaki z grupy "Smerfy" biorąc czynny udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa Sztuką" poznały nową technikę i stworzyły pracę plastyczną inspirowaną monochromatyzmem. Mali artyści przy pomocy kartek papieru o różnej strukturze, bibuły, kredek, farb i innych materiałów plastycznych stworzyli dzieła o dowolnej tematyce w wybranej przez siebie barwie i jej odcieniach.

Ależ uzdolnieni ci nasi zerówkowicze!

• Zakończenie projektu „Umiem pływać”

• Od 29 września do 1 grudnia 27 uczniów z klas I-III naszej szkoły brało udział w ogólnopolskim projekcie „Umiem pływać”. Podstawowym celem projektu była aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu i trwały 2 godziny lekcyjne w 3 grupach o różnym stopniu zaawansowania. Podczas dziesięciu spotkań uczniowie oswajali się z wodą i poznawały tajniki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, oraz
            z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd.  Nauczyły się w sposób odpowiedzialny
            i bezpieczny korzystać z basenu.

Na zakończenie projektu uczniowie podziękowali instruktorom nauki pływania za naukę i dobrą zabawę, a także wręczyli własnoręcznie zrobione dyplomy i laurki, również mali pływacy otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki. Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy.  Mamy nadzieję, że udział w projekcie zachęcił ich do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym  i aktywnego stylu życia.