• Trzecioklasiści w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia…

          • Adwent – czas radosnego oczekiwania na to co dobre i piękne…

            W oczekiwaniu nadziejana

            życzenia co się spełnią,

            na miłość co ludzi zmienia,

            na dobro co zło zwycięży…

            Ten czas powoli dobiega końca.

            Uczniowie klasy trzeciej przygotowania do świąt rozpoczęli od umieszczenia w swojej sali kalendarza adwentowego. Każdego dnia odkrywali zadanie dla siebie, jak również zadanie kreatywne związane z tematyką świąt np. Jak zrobić sztuczny śnieg, pachnące lampiony, czy świąteczne kule do kąpieli. W tym wyjątkowym okresie trzecioklasiści ubrali również klasową choinkę, a także upiekli pierniczki, które następnie udekorowali. Jak wyglądały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – zobaczcie sami.

          • „Bezpieczeństwo na drodze”

          • Temat bezpiecznego poruszania się na drodze to niezwykle ważny aspekt codziennego życia.
            Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach poświęconych temu zagadnieniu . Dzieci poznały obowiązujące zasady bezpiecznego poruszania się po drodze a także same aktywnie podawały przykłady właściwych i niewłaściwych zachowań . Na koniec wykonały pracę plastyczną.

          • Z KRONIKI DRUGOKLASISTÓW...

          • ​​​SPEKTAKL TETRALNY

            "Czasem dobrze jest znaleźć swoje BEZPIECZNE MIEJSCE gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał, gdzie będziemy mogli być ze sobą..."

            7 grudnia uczniowie klasy drugiej obejrzeli w Gminnym Centrum Kultury w Kłaju  premierowe przedstawienie pt.: "BEZPIECZNE MIEJSCE", inspirowane książką "MAŁY KSIĄŻĘ". Sztuka  poruszała kwestie dotyczące wyobraźni, wiary w piękne wartości, takie jak miłość, przyjaźń czy uważność. Widzowie dowiedzieli się iż istotą każdej przyjaźni jest " oswojenie się" czyli zbudowanie silnych więzów opartych na  wzajemnej akceptacji i zrozumieniu.Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

          • Warsztaty ceramiczne z pracownią ANGOBA

          • Praca z gliną doskonale wpływa na harmonijny rozwój dzieci, znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy (wycisza, uczy skupienia, cierpliwości i koncentracji podczas wykonywania kolejnych etapów). Zgniatanie, ugniatanie, wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka oraz przygotowuje rękę do nauki pisania, a ponadto rozwija wyobraźnię, zdolności manualne a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę.
            Dziękujemy pracowni ANGOBA za ciekawe i wartościowe warsztaty przeprowadzone w pełnej zrozumienia, cierpliwości i uśmiechu atmosferze oraz za piękne prace dzieci w postaci kolorowych choinek i aniołków.

            Bożena Kmiecik

          • Mikołajki w Przedszkolu

          • Szósty grudnia to z pewnością jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu Przedszkola. Tego dnia odwiedza nas gość, na którego czekamy cały rok, starając się dobrze zachowywać, by zasłużyć sobie na wymarzony prezent.

            Od samego rana wypatrywaliśmy sań i nadsłuchiwaliśmy dzwoneczka św. Mikołaja ... Na szczęście nie zapomniał o nas 😊 Na powitanie zaśpiewaliśmy Mu piosenkę z ilustracją ruchową. Następnie przyszła kolej na krótki quiz przygotowany przez Mikołaja (oczywiście znaliśmy odpowiedź na wszystkie pytania), po którym nastąpiło rozdanie prezentów.

            Dziękujemy Ci drogi św. Mikołaju i Elfie … do zobaczenia za rok!

            Przedszkolaki

          • Z KRONIKI DRUGOKLASISTÓW ...

          • 6 GRUDNIA - DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

            " Wierzymy dziś w spotkanie

            ze Świętym Mikołajem.

            Dziś wszystko jest możliwe,

            więc dzieci są szczęśliwe.

            Już Mikołaju zapraszamy!

            My grzeczne dzieci

            na Ciebie w naszej klasie czekamy."

            Tymi słowami drugoklasiści powitali długo wyczekiwanego gościa.

            Radości nie było końca. Zdjęcia mówią same za siebie.

            Kochany Święty Mikołaju - DZIĘKUJEMY!

          • Podziękowania

          • Zebrana i przekazana kwota ze sprzedaży kartek wyniosła 155zł. 

            Dziękuję wszystkim za zaangażowanie !

            Joanna Marzec

          • Spotkanie ze świętym Mikołajem w Kopalni Soli w Bochni

          • 5 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do kopalni soli w Bochni. Jak się okazało w kopalni przebywał także św. Mikołaj, do którego zaprowadzić nas mieli nasi przewodnicy. Pierwszych wrażeń dostarczył zjazd pod ziemię szybem Campi, a kolejne czekały na nas w ciemnych, podziemnych korytarzach kopalni. Niezwykłą atrakcją był dla nas przejazd prawdziwą podziemną kolejką górniczą o nazwie „Kuba” – kolejka nazwana została tak na cześć ostatniego konia, który pracował w bocheńskich podziemiach. Podczas wędrówki w poszukiwaniu zaginionego worka św. Mikołaja poznawaliśmy historię najstarszej w Polsce kopalni soli, której początki sięgają czasów średniowiecza. Bardzo pięknym i ciekawym miejscem okazała się Kaplica św. Kingi, która, jak się dowiedzieliśmy, jest jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejki i przejeżdża pociąg. Dzięki ekspozycji multimedialnej nasze zwiedzanie miało charakter swoistej podróży w czasie. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci szukały kolejnych wskazówek zawartych w liście od św. Mikołaja, dzięki którym mieliśmy do niego dotrzeć i poznać jego prawdziwą historię. Podczas spotkania każde dziecko zostało obdarowane drobnym upominkiem, a wspólne z nim zdjęcie jest dowodem na to, że istnieje on naprawdę. W czasie wolnym dzieci miały możliwość zagrania w piłkę nożną na podziemnym boisku, skorzystania z placu zabaw oraz zakupienia pamiątek. Czas w tym pięknym miejscu minął nasz szybko i przyszła pora, aby wyjechać na górę. Tradycyjnym górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże” pożegnaliśmy naszych przewodników, dziękując im tym samym za czas, który nam poświęcili i wiedzę, którą nam przekazali. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą i bardzo ciekawą lekcją.

            Magdalena Marzec

          • "Nie zgadzam się"

          • Dnia 30.11.2023 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach terapeutyczno-wychowawczych - "Nie zgadzam się". Uczniowie brali czynny udział w ćwiczeniach interakcyjnych, zdobywali kompetencje w zakresie asertywności, zapoznali się z technikami stawiania granic, a także poszeżyli swoją wiedzę w zakresie stosowania prawidłowych postaw w kontaktach społecznych, co pozwoli im na rozwijanie i kształtowanie umiejętności prawidłowego rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych.

            Agnieszka Biłos-Łacny
            Jadwiga Janiczak

          • Zakończenie małopolskiego projektu „Już pływam” w klasach I-III

          • W czwartek 30 listopada 2023r. odbyły się nasze ostatnie zajęcia nauki pływania realizowane na basenie w Bochni. Przez 10 tygodni, co czwartek, w trzech grupach o zróżnicowanym poziomie trudności, uczestniczyliśmy w kursie przygotowującym do samodzielnego pływania różnymi stylami pływackimi. Uczniowie oprócz tego zapoznali się także z zasadami bezpiecznego zachowania się na basenie i otwartych akwenach. W zajęciach wykorzystano przybory dostępne na basenie: kółka, deski, makarony, piłki. W wolnych chwilach uczniowie korzystali z atrakcji basenu: jacuzzi oraz zjeżdżalni. Po zakończeniu projektu każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia podstawowego kursu nauki pływania, a instruktorzy pamiątkowe podziękowania za trud włożony podczas zajęć z dziećmi.

          • Pierwszaki czytelnikami biblioteki szkolnej

          • W poniedziałek (27 listopada) uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas spotkania z panią bibliotekarką Moniką Wolak, dowiedzieli się jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poznali zasady wypożyczania książek i poszczególne punkty regulaminu biblioteki. Pani Monika przygotowała dla naszych pierwszaków ciekawe zagadki, dotyczące postaci z bajek i baśni. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować i czytać książki, a pani bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. W tym dniu pierwszoklasiści mogli po raz pierwszy wypożyczyć książkę z naszej szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych książkowych bohaterów.
                                                                                                                                                               

             Magdalena Marzec