• „Mam hobby” – spotkanie przedszkolaków z aktorem i alpinistą

• W piątek 10 maja odwiedził nas Pan Piotr Ślęzak, aktor i alpinista, który poprowadził dla nas prelekcję pt. „Mam hobby” metodą wspływu osobistego. Jej celem było rozbudzenie zainteresowań, zainspirowanie do aktywności i uświadomienie dzieciom ich możliwości w zakresie realizowania swoich marzeń i pasji.

Najciekawszym momentem wystąpienia było przeobrażenie się na naszych oczach prelegenta w mima, a także opowieści (zilustrowane slajdami) o zwierzętach spotkanych podczas podróży po świecie.

Dziękujemy Panie Piotrze, spotkanie z Panem zachęciło nas do rozwijania swojego potencjału, będziemy pamiętać, iż realizacja marzeń czyni nas szczęśliwymi i spełnionymi.

• Obchody z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu 30 kwietnia 2024 uczniowie samorządu uczniowskiego przeprowadzili uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja podczas apelu cała społeczność Uczniowska miała możliwość przypomnieć sobie jak ważne dla Polski było to wydarzenie. Był to akt wielkiego znaczenia dla naszej ojczyzny, krok w stronę demokracji i równości obywateli. Konstytucja 3 Maja gwarantowała prawa obywatelskie, Wolności jednostki oraz podział władzy. Po szkolnych uroczystościach starsze klasy udały się do gminnego centrum kultury w Kłaju poświęcone historii naszego kraju oraz zwiedzanie izby regionalnej.

• FESTIWAL ZAWODÓW W MAŁOPOLSCE

• Dnia 24.04.2024 klasy VII i VIII uczestniczyli w Festiwalu Zawodów organizowanym w Krakowie. Podczas targów wystawcy prezentowali oferty dotyczące kierunków kształcenia. Nasi uczniowie oprócz otrzymania rzetelnych informacji na temat kierunków i funkcjonowania szkół mieli również możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczenie medyczne oraz służby mundurowe. Wyjazd na EXPO był dla naszych uczniów wspaniałą okazją na dobre zaplanowanie kariery.