• SMERFY BIORĄ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „ZIMOWE OKIENKO”

• Ekspresja plastyczna stanowi jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku
            przedszkolnym. Poprzez prace plastyczne dzieci wyrażają własne emocje, zainteresowania oraz pasje.
            Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, 12 stycznia podczas zajęć z zakresu edukacji plastycznej
            odbył się w grupie Smerfów konkurs plastyczny pt. Zimowe okienko, który miał na celu: promowanie
            talentów plastycznych, pobudzanie aktywności twórczej oraz kształtowanie zainteresowań
            artystycznych, wrażliwości estetycznej i wyobraźni.

Wykonując pracę Smerfy wykorzystały kolaż – technikę plastyczną, która polega na
            komponowaniu obrazu z różnych materiałów. Wybór najpiękniejszych zimowych okienek był bardzo
            trudny. Ostatecznie jury biorąc pod uwagę kryteria oceny prac: wartość merytoryczną tzn. zgodność
            prac z tematem oraz celem konkursu, pomysłowość i oryginalność oraz estetykę wykonania wyłoniło
            4 kandydatki:
            I miejsce Milenka Jarosz i Milenka Świętek
            II miejsce Łucja Kołtun
            III miejsce: Mila Banaszak

Laureatki pierwszego etapu reprezentują nasze przedszkole w ogólnopolskim konkursie,
            którego organizatorem jest Przedszkole nr 32 w Dąbrowie Górniczej. Trzymamy kciuki za nasze
            artystki i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Już teraz gratuluję dzieciom twórczości i jestem bardzo dumna z ich zaangażowania w proces
            tworzenia prac konkursowych.

Koordynator: Justyna Trzaskalska

• Maleńka Miłość w żłobie śpi...

• W niedzielę, 17 grudnia w wypełnionej po brzegi hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Grodkowicach, odbyły się szkolno przedszkolne jasełka.

Cała społeczność szkolna i przedszkolna została włączona w realizaję tego przedsięwzięcia. Aktorami w spektaklu byli uczniowie klasy 4 i 5. Pozostali natomiast przygotowali wzruszające aranżacje utworów muzycznych. Nie zabrakło tańców, śpiewu i gry na instrumentach. Widzowie mogli również doświadczyć muzyki na żywo. Na wstępie jasełek nasza absolwentka zagrała na skrzypcach, a na zakończenie wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta z Niegowici. Wykonawcy koncertu dostarczyli słuchaczom niezapomnianych przeżyć o czym świadczyły gromkie brawa.

Rada Rodziców także z pełnym zaangażowaniem włączyła się w uświetnienie tego występu. W trakcie jasełek można było m.in. zakupić bożonarodzeniowe ozdoby przygotowane przez uczniów i rodziców.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Iwona Marzec, która podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w  jasełka oraz  złożyła wszystkim zgromadzonym bożonarodzeniowe życzenia.